NÁŠ PŘÍBĚH

Jsme firma Ráj dřeva s.r.o., která se zabývá zpracováním dřeva až po konečné výrobky ze dřeva (podlahy, terasy, dveře, schody, fasády…).

Naše dlouholeté zkušenosti jsme zúročili i při stavbě a vybavení objektu hájenky. Toto krásné místo s bývalou hájenkou jsme získali při přípravě projektu velkých větrných elektráren. Bohužel tento projekt se nakonec nepodařilo zrealizovat a přemýšlelo se, o využití tohoto místa jinak. S projekty na přestavbu se začalo v roce 2008. Postupně docházelo k úpravám v projektech, celkové koncepci a využití prostoru.

jak sel cas

jak sel cas 02

jak sel cas 02


Stavba započala v květnu 2017. Zkolaudováno bylo 30. 11. 2020, ale tím rozhodně celý projekt nekončí. Stále budeme pro naše zákazníky zdokonalovat, vylepšovat okolí objektu a nabízet k rekreaci doplňkové služby jako chytání ryb, využití střelnice v objektu, odstřel zvěře, atd.., tak by byl pro vás pobyt nejen dokonalým odpočinkem, ale i zážitkem, za kterým se rádi vrátíte zpět.
Celkový projekt je koncipován jako pasivní, bezbariérový dům na samotě u lesa, použitím přírodních materiálů hlavně dřeva a kamene. Hájenka je samostatně stojící objekt se zahradou a vlastním lesem mimo zastavěnou část obce. Vzhledem k tomu, že není objekt připojen na žádné inženýrský sítě (elektřina, plyn, voda, kanalizace…) museli jsme přistoupit k myšlence vybudovat plně soběstačný ostrovní provoz.
Elektřinu získáváme z fotovoltarických panelů a větrných elektráren. Elektřina je ukládána do bateriových uložišť se zálohou malé plynové KGJ na propan. Pitná voda je řešena z vlastního vrtu. Všechna dešťová voda je zadržována a vyúžívána na WC a pro zálivku přilehlého sadu. Voda z bazénu je odváděna do bezodtokového jezírka, které je v přilehlém sadu. Odpadní voda je odváděna do vlastní ČOV. Přečištěná voda odtétá do nádrží, ze kterých dochází k zavlažování přilehlého lesa.

A tak šel čas...

jak sel cas

jak sel cas 02

jak sel cas 04

jak sel cas 05

jak sel cas 07

jak sel cas 09

 

jak sel cas

jak sel cas 02

jak sel cas 04

jak sel cas 05

jak sel cas 07

jak sel cas 09

Provozovatel

Ráj dřeva, s.r.o.

Pavlice 34, 671 56
IČ: 269 21 260, DIČ: CZ26921260

Kontakt

Štítary 206, 671 02

Telefon: 775 394 305
email.: info@hajenkapodvetrniky.cz

Facebook Logo 2019       Instagram logo 2022

Copyright

Copyright © 2021 hajenkapodvetrniky. Všechna práva vyhrazena.

Tvorba webových stránek